Mówi się często, że piękno pochodzi z wnętrza. To prawda - jedzenie pewnych produktów poprawia kondycję skóry ciała. Stosowane zewnętrznie remedia przynoszą pewną poprawę ale największą moc ma to, co zjadasz. Poniżej przedstawionych jest 7 super produktów, które poprawią kondycję Twojej cery, sprawią, że będzie wyglądać świeżo i błyszcząco niezależnie od tego jakich kremów używasz…

 1. OLEJ ROŚLINNY
  Każdy z olejów roślinnych ma swoje mocniejsze i słabsze strony. Niektóre zawierają więcej NNKT, inne więcej przeciwutleniaczy. Jednak najważniejsze jest to, żeby olej roślinny był dobrej jakości, świeży i przyjmowany na surowo. Pamiętaj - smażony olej roślinny nie ma żadnych pozytywnych działań. Oliwa z oliwek dzięki dużej ilości antyoksydantów ma dość długą datę przydatności do spożycia, olej kokosowy nierafinowany ma przyjemny zapach i sprawdza się doskonale nie tylko do jedzenia ale również jako krem. Olej lniany to hit ale pamiętaj, że musi być spożyty najszybciej jak tylko można. W przypadku tego oleju najlepiej zaopatrzyć się we własny sprzęt do pozyskiwania oleju w domu. Olej konopny posiada rzadko spotykaną w innych środkach spożywczych, naturalną witaminę K, która działa przeciwzapalnie. Świetnie nadaje się do stosowania zewnętrznie na skórę, działa kojąco i łagodząco, a także pielęgnacyjnie na włosy czy paznokcie.
 2. AWOKADO
  Owoce awokado mają korzystną dla zdrowia proporcję nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Zawierają dużą ilość witamin C, E i A, które są przeciwutleniaczami oraz wykazują działanie antynowotworowe. Ze względu na obecność w awokado antyoksydantów, owoc ten wspomaga organizm w spowolnieniu procesów starzenia się.
 3. ORZECHY WŁOSKIE I MIGDAŁY
  Są najbogatszym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Zawierają ich nawet 40 proc. Mają wysoką zawartość cynku, witaminy A i E oraz koenzymu Q10, które zwalczają wolne rodniki, zatrzymują wodę w komórkach skóry, sprawiają że skóra jest odżywiona i pobudzone są procesy jej odnowy. Podobnie migdały powinny się znaleźć w diecie jeśli chcemy mieć nie tylko piękną cerę ale też mocne włosy i paznokcie, gdyż posiadają ogromne ilości witamin z grupy B, której niedobór przyczynia się do łamliwości paznokci oraz zniekształceń w obrębie płytki paznokciowej. Witaminy z grupy B stymulują również wzrost paznokci i włosów. Migdały są skarbnicą witaminy E, zwanej "witaminą młodości", która chroni przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników i opóźnia proces starzenia się skóry.
 4. CIEMNA CZEKOLADA
  Zapomnij o filtrze przeciwsłonecznym - zapakuj tabliczkę czekolady do torby plażowej. Okazuje się, że według badań Journal of Nutrition kobiety pijące kakao miały lepszą teksturę skóry i większą odporność na promienie UV. Po prostu wybierz ciemną czekoladę z co najmniej 70% kakao, aby zmaksymalizować korzyści i ograniczyć ilość dodanego cukru.
 5. CZEROWNE WINO
  Resveratrol, słynny przeciwutleniacz znajdujący się w czerwonym winie, ma zdolność spowalniania procesu starzenia się skóry poprzez osłabienie szkodliwych wolnych rodników, które uszkadzają skórę.